Profesjonalny skup nieruchomości

Sprzedaż mieszkania bywa dla wielu osób problematyczna z uwagi na skomplikowane sytuacje życiowe, które potrafią przytrafić się niezależnie od sytuacji finansowej, czy zawodowej. Niekiedy zdarza się, że małżeństwo biorące rozwód chce dokonać podziału majątku w formie gotówkowej, w związku z czym decydują się na sprzedaż mieszkania w trakcie rozwodu. Proces ten nie różni się od standardowego zbycia nieruchomości i w naszej firmie przebiega sprawnie i bez komplikacji. Decydując się na współpracę z nami możesz liczyć na korzystną ofertę oraz brak dodatkowych zmartwień podczas tego trudnego czasu w życiu. Pomożemy z formalnościami i poprowadzimy przez proces sprzedaży nieruchomości. Dzięki temu możesz skupić się na tym, co teraz najważniejsze.

Dlaczego skup mieszkań za gotówkę?

Podczas rozwodu dochodzi najczęściej do podziału wspólnego majątku. W przypadku podjęcia decyzji o niepozostawianiu nieruchomości u żadnego z rozchodzących się współmałżonków, można pomyśleć o jej sprzedaży. W tym celu konieczne będzie ustalenie oczekiwanej kwoty oraz terminu, w jakim zależy nam na dokonaniu transakcji. W przypadku konieczności szybkiego pozyskania środków warto rozważyć sprzedaż mieszkania w trakcie rozwodu profesjonalistom, którzy mogą zaoferować korzystne warunki i brak zwłoki w procesie transakcyjnym.

Konieczność szybkiej sprzedaży mieszkania jest podczas rozwodu podyktowana wieloma czynnikami. W przypadku równego podziału majątku, pozostanie w mieszkaniu przez jedno z rozwodników spowodowałoby najpewniej roszczenie drugiego o spłatę połowy wartości nieruchomości. Jeśli możliwości finansowe ex partnera nie pozwalają na taki krok, wówczas mieszkanie najpewniej zostanie wystawione na sprzedaż, a szybkie przeprowadzenie transakcji skupu nieruchomości pomoże obojgu byłych małżonków na postawienie pierwszych kroków w samodzielnym życiu i zakup lub wynajem kolejnej nieruchomości.

Zapraszamy do kontaktu