Nasz skup nieruchomości

Czy wiesz, że wiele osób sądzi, iż uzyskując kredyt na mieszkanie nie może go sprzedać do czasu zakończenia umowy kredytowej? Jest to oczywiście błędne przekonanie, a sprzedaż mieszkania z kredytem jest możliwa w każdej chwili okresu jego kredytowania i niekiedy tylko wiąże się ze stosunkowo niewielkimi opłatami za wcześniejszą spłatę. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać sprzedaży mieszkania z kredytem i uzyskać gotówkę, która pozostanie po spłacie kapitałowej części kredytu. Dzięki temu możesz uzyskać kapitał na nową nieruchomość, bądź przeznaczyć pieniądze na inne potrzeby. Jeśli więc posiadasz mieszkanie z hipoteką i chcesz je sprzedać, skontaktuj się z naszą firmą. Dzięki profesjonalnej obsłudze i doświadczeniu na rynku nieruchomości, pomożemy w sprawnej finalizacji transakcji, dzięki czemu będziesz móc cieszyć się zastrzykiem finansowym.

Charakterystyka skupu nieruchomości

Wbrew powszechnej opinii sprzedaż mieszkania z kredytem jest częstym rodzajem transakcji i nie przynosi dużo więcej komplikacji, niż standardowe zbycie nieruchomości. Największa obawę może budzić zawarta w umowie z bankiem opłata za wcześniejszą spłatę części kapitałowej. Należy sobie jednak zdać sprawę, że nie występuje ona w każdej umowie. Ponadto jest to stosunkowo – względem wielkości transakcji – niewielka opłata. Dodatkowo przeważnie istnieje możliwość bezpłatnego nadpłacenia większej części zobowiązania i spłatę jedynie ułamka kredytu, co znacząco obniży należność.
Niezależnie od powyższego konieczne jest również poinformowanie banku, który udzielił kredytu hipotecznego o zamiarze zbycia nieruchomości. Wymagane będzie również zaświadczenie, wskazujące precyzyjnie kwotę kredytu pozostałą do spłaty oraz uzyskanie promesy, w której bank daje gwarancję wykreślenia zobowiązania z księgi wieczystej po dokonaniu jego spłaty przez nowego właściciela nieruchomości. Pomijając te kroki, sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym niewiele różni się od zbycia nieruchomości bez tego typu obciążeń.

W związku z tym, że kompleksowo oraz profesjonalnie podchodzimy do każdej transakcji, pomożemy przejść przez wymagane procedury i chętnie doradzimy na każdym kroku transakcji skupu nieruchomosci. Jeśli zatem planujesz sprzedać mieszkanie, zadzwoń do nas i rozwiej wszelkie wątpliwości.

Zapraszamy do kontaktu!