skup lokali
Spośród wielu oferowanych rozwiązań niewątpliwie istotnym pojęciem w branży nieruchomości jest skup lokali. Najprostszy i najbardziej ogólny podział, z jakim możemy się spotkać to taki, który dzieli lokale na mieszkalne i użytkowe. Ze względu na poruszenie zagadnienia tych pierwszych w innych miejscach naszej strony, skupimy się przede wszystkim na tzw. lokalach o innym przeznaczeniu.
Samodzielny, wyodrębniony lokal o przeznaczeniu innym, niż mieszkalny służy przede wszystkim do celów komercyjnych. Wśród takowych można wyróżnić lokale biurowe, lokale produkcyjne, lokale handlowe, czy choćby lokale usługowe, wśród których znaczną część stanowią lokale gastronomiczne. Różnorodność czynników, które utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej, a tym samym efektywne użytkowanie lokalu, jest na tyle duża, że stanowią zupełnie odrębny temat. Niemniej w sytuacji braku potencjalnych najemców może się okazać, że planowana inwestycja staje się znacznym obciążeniem finansowym.

W sytuacji, gdy lokal użytkowy generuje comiesięczną stratę, stoi pusty lub wymaga znacznych nakładów finansowych, oferujemy nasz skup lokali, który z pewnością jest jednym z rozwiązań, mogących uchronić przed dalszym pogłębianiem strat. Oczywiście nie tylko takie powody stanowią powód sprzedaży lokalu. Niejednokrotnie jest to chęć pozyskania zamrożonych pieniędzy, by móc dokonać kolejnej, większej inwestycji. Niezależnie od motywów warto wybrać wówczas sprawdzonego kontrahenta, który znając rynek i aktualnie panujące realia, jest w stanie zaoferować korzystną ofertę i pomóc w załatwieniu formalności bez zbędnej straty czasu, bo – jak dobrze wiadomo – czas to pieniądz. Zachęcamy wobec tego do zapoznania się z naszą ofertą skupu nieruchomości i podjęcia kontaktu w celu ustalenia możliwości zawarcia transakcji kupna-sprzedaży.

Zapraszamy do kontaktu!